Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από marialena Σαβ Μαρ 04, 2017 12:27 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Πεμ Ιαν 07, 2016 10:40 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

» Αυτοκολλητα frozen PANINI
από black beauty Παρ Οκτ 30, 2015 8:09 am

Παρόντες χρήστες
122 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 122 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 35]

101Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Παρ Ιαν 23, 2015 5:35 am

anastasssia

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα σε ολες!
Μπραβο Μαρια για το παρτι σας, αρχιζουν και καταλαβαινουν τα παιδακια μας και χαιρονται! Κοριτσια εχετε βαλει σε ντουλαπια κ συρταρια ασφαλειες? Ο δικος μου συνεχεια τα ανοιγει και βγαζει οτι βρει μεσα... Δεν εχω παρει ακομη.
Απο δοντακια εχουμε μονο 4. Εχω αγορασει οδοντοβουρτσα εδω κ καιρο αλλα με τιποτα δεν καθεται να τα βουρτσισουμε και τον εχω αφησει πλεον, αφου στο τελος καταληγει να κλαιει. Ελπιζω να μην ειναι τοσο μεγαλο προβλημα.
Εμας ο παιδιατρος μας ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανουμε γενικες εξετασεις στο μωρο αλλα εγω θα του κανω, δεν ειναι κακο να γινουν εξετασεις. Εκτος απο γενικες αιματος τι αλλο εξειδικευμενο κανατε εσεις? Αφου θα κανουμε τον κοπο ας κανει καμμια εξεταση παραπανω.

102Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Παρ Ιαν 23, 2015 9:25 am

maria_dou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κοριτσια,πως είστε ??
Εμείς κουρευτηκαμε γτ πλέον δεν έβλεπε ο καημένος..
Εξετάσεις δεν κάναμε αλλά τη Δευτέρα έχουμε γιατρό οπότε θα ρωτήσω..
Τελικά πέμπτη φεύγουμε,αν και ήθελα πιο νωρίς αλλά δεν πειράζει..
Μαρία να χαίρεσαι την Μελίτη σου να είναι γερή δυνατή πολύχρονη και να τη δεις όπως επιθυμεί..
Μακάρι να έρθουν Δευτέρα μωράκια σε όποια επιθυμεί..πιστεύω πως το σωμα θυματαικαι είναι πιο εύκολο..και εμείς έχουμε 4δοντια αλλά ακόμα δεν ξεκίνησα βούρτσισμα

103Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Παρ Ιαν 23, 2015 10:59 am

mariameint

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ και πάλι!
Εμείς δεν κάναμε εξετάσεις αίματος σε κανένα παιδί. Προφανώς ο παιδίατρός μας δεν ακολουθεί αυτή την τακτική.
Η Μελίτη έχει 6.5 δόντια αλλά δεν έχουμε αρχίσει ακόμα το βούρτσισμα. Όσο θηλάζει και κοιμάται με το στήθος δεν γίνεται αλλά και πάλι πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα. Και της μεγάλης γύρω στους 18 μήνες αρχίσαμε το βούρτσισμα.

http://www.something-special.gr

104Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Σαβ Ιαν 24, 2015 10:52 am

maria_dou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλεεεεε που χαθηκατε όλες????για μια είσοδο ξανά από εδώ να παίρνω παρουσίες!!!

105Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Σαβ Ιαν 24, 2015 3:06 pm

tassoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εχουμε θέμα με κάτι ον ύπνο δεν κοιμομαστε με τίποτα. Εχει παει η ωρα 1 και ακόμα είμαστε όρθιες............δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτό!!!!!!
Και εμείς κουρευτηκαμε και γίναμε λίγο σαν αγοράκια αλλά ειμασταν αφανα!!! Μια χαρά κυρία έκατσε στην κομμώτρια.
Αρχισε να περπατάει και να την κρατάμε απο τα χέρια ενώ δεν ήθελε με τίποτα. Αντε να δούμε.
Ειρήνη ο Αγγελος αλήθεια περπάτησε;;

106Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Κυρ Ιαν 25, 2015 1:24 pm

irenehr

Και εμείς κουρευτήκαμε χθες γιατί έμπαιναν στα μάτια του τα μαλλιά του Smile Μια χαρά έκατσε!
Για τα δόντια έχω πάρει μια οδοντόβουρτσα που μπαίνει το δάχτυλο μας μέσα αλλά τη χρησιμοποιώ μόνο για να βάζω την κρέμα για τα ούλα.
Τασούλα καλή αρχή! Όχι δεν περπάτησε. Και εγώ 15 μηνών περπάτησα οπότε κάπου εκεί τον βλέπω και αυτόν Razz
Ναι ανοσοσφαιρίνη IgE ήταν Jollie. Αιματοκρίτη έχει 32.9 με κατώτερο όριο το 35, φεριτίνη 7.9 με κατώτερο όριο το 7 και IgE 225 με ανώτερο όριο το 170
Ακόμα δεν πήγαμε στη γιατρό να μας πει τι γίνεται...

107Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Κυρ Ιαν 25, 2015 11:58 pm

tassoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!!

Τι κάνετε εσείς και τα μικρά σας;;;

Βροχερή μέρα σήμερα και θέλαμε να πάμε για παπούτσια. Μάλλον θα το αναβαλουμε. Δεν περπατησαμε βέβαια ακόμα αλλά έχουμε γάμο την Κυριακή και τι να βάλουμε; αγκαλιας δεν θέλω.

Θυμιστε μου πως πρέπει να είναι το πρωτο παπούτσι.

108Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Δευ Ιαν 26, 2015 5:01 am

kikimam

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια ...
Τασουλα εμεις πηραμε κατι μποτακια της κικερς τα οποια κρατανε τον αστραγαλο...στην αρχη περπατουσε δυσκολα με αυτα αλλα τωρα παει σφαιρα...

109Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Δευ Ιαν 26, 2015 9:47 am

maria_dou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μόλις γυρίσαμε από τη γιατρό μας..είμαστε σούπερ!!10κιλα και 77εκατοστα!!ακόμα βέβαια κάνουμε 3-4βηματα..παπούτσια πήραμε ένα ζευγάρι της Nike αθλητικά και ένα μποτακι της kickers και περπατάει άνετα και.με τα δύο...
Πέμπτη ταξιδεύουμε για Αθήνα..επιτέλους...
Εξετάσεις εμείς δεν θα κάνουμε αλλά δεν χρειαζόμαστε κιόλας...

110Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Δευ Ιαν 26, 2015 11:11 pm

stel87

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα σας κοριτσαρες μου τι κανετε???
βλεπω πωσ πατε για κουρεμα και ζηλευω!!!
εμεισ εχουμε 5 τριχεσ ολεσ και ολεσ Very Happy Very Happy Very Happy
μας ταιριαζει και το τραγουδακι!!!!!!
και εμεις περπατησαμε εδω και 10 μερες και μου κανει καλη γυμναστικη το αγορι μου!!! ολη μερα τρεχουμε!!!!
για παπουτσια κοριτσια εμεισ εχουμε θεμα με τα ποδαρακια μας ειναι χοντρουλικο το πανω μεροσ απο τα δαχτυλα και δεν μπενει με τιποτα στα παπουτσια μονο στα pablosky.
ειναι πολυ ακριβα αλλα τι να κανω? με τα αλλα δεν μπορει να περπατησει..

111Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Τρι Ιαν 27, 2015 11:39 am

jollie

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα! Στέλλα, τι είναι αυτά τα Pablosky; Πρώτη φορά την ακούω αυτή τη μάρκα. Είναι ανατομικά; Πήγαμε κι εμείς σήμερα για κούρεμα, αφού τέλειωσαν πια και οι εκλογές! Razz Η αλήθεια είναι ότι κουνιόταν στην καρέκλα (την κανονική), αλλά τα κατάφερε τελικά και έφυγε με πιο κοντά μαλλιά. Χθες το βράδυ είπαμε με το σύζυγο να δοκιμάσουμε να αρχίσει να πηγαίνει αυτός στο πρώτο ξύπνημα, για να συνηθίσει λίγο το μωρό αυτές τις 2 εβδομάδες που μένουν μέχρι την επιστροφή μου στη δουλειά. Για τα υπόλοιπα υπάρχει τεχνικό θέμα: κοιμάται δίπλα μου και δεν ξέρω αν έχει νόημα να αλλάξουμε πλευρές ή να μεταφερθώ σε άλλο δωμάτιο. Ξύπνησε στις 00.30, πήγε ο άντρας μου, άρχισε να κλαίει, πήγα εγώ και τελικά δε σταματούσε το κλάμα με τίποτα. Δεν ηρεμούσε ούτε στην αγκαλιά μου, ούτε που του τραγουδούσα, ούτε που τον φιλούσα, τίποτα, το δάκρυ κορόμηλο. Κάποια στιγμή συνειδητοποίησα ότι επειδή είχε κοιμηθεί 2.5-3 ώρες συνεχόμενα (θαύμα!!), μάλλον μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι κοιμήθηκε για απόγευμα. Ήθελε να πάει στο σαλόνι να παίξει. Εγώ του εξηγούσα ότι είναι νύχτα, αλλά τίποτα. Τον άφησα να πάει μόνος του, κλάμα που δεν πήγαινα κι εγώ. Τελικά μετά από 3.5 ώρες συνεχούς κλάματος κοιμήθηκε τελικά στις 04.10! Κομμάτια οικογενειακώς. Το μεσημέρι πήγα να τον κοιμίσω, δεν ήθελε. Ώσπου στις 7 το απόγευμα άρχισε πάλι να κλαίει γοερά (μάλλον λόγω εξάντλησης) και ούτε μπάνιο δεν κατάφερα να τον κάνω. Τον κοίμισα και θα δείξει τι μέλλει γενέσθαι... Αυτό το κλάμα με λυγμούς που δεν μπορώ να τον ηρεμήσω με τίποτα, δεν μπορώ με τίποτα να διαχειριστώ και δεν ξέρω τι να κάνω εκείνη την ώρα... Απλά με πιάνουν κι εμένα κάποια στιγμή τα κλάματα και κλαίμε μετά παρέα... Crying or Very sad

112Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Τρι Ιαν 27, 2015 11:58 am

tassoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πωπω 2 εβδομάδες μείνανε jollie;;
Μην αγχωνεσαι θα προσαρμοστεί μόνο του δεν μπορεί να κάνει αλλιώς. Ο άντρας σου έχει υπομονή με τον μικρό;;;
Πάντως εμένα τα σαββατοκύριακα που δουλεύω και την κρατάει ο άντρας μου μια χαρά τα πάνε οι 2 τους.
Να τον βάζεις να τον ταιζει. Πόσο θα λείπεις;;;
Ολα τα μωρά κουρευτηκαν;;; πολύ μαλλί.....
Εμείς δεν κουρευτηκαμε στην καρεκλιτσα αλλά στην αγκαλιτσα της μαμάς!!!
Παπούτσια ακόμα δεν πήρα.

113Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Τρι Ιαν 27, 2015 1:55 pm

jollie

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τασούλα μου, δυστυχώς ναι. Και παρά τη χθεσινή μου αυπνία, δεν μπορώ να κοιμηθώ ούτε σήμερα... Μια χαρά τα πάνε, ευτυχώς! Είναι ήρεμος μαζί του, απλά διαφωνούμε αρκετές φορές στο κατά πόσο θα πρέπει να υλοποιούμε όλα τα θέλω του. Πχ εγώ τον αφήνω να ανοίγει τα συρτάρια και να τα βγάζει όλα έξω. Ο άντρας μου φρικάρει με αυτό. Τον παίρνει από εκεί και προσπαθεί να τον απασχολήσει με κάτι άλλο (απόσπαση προσοχής κοινώς). Η΄όταν κοπανάει κάτι στα πλακάκια του το παίρνει, για να μη σπάσει κανένα πλακάκι (όταν δεν κινδυνεύει το μωρό πάντα), ενώ εγά πάλι τον αφήνω να κάνει αυτό που θέλει. Θεωρεί ότι δεν του βάζω αρκετά όρια και ότι θα κακομάθει. Αλλά γενικά συνεννοούμαστε αρκετά και τα βρίσκουμε στο τέλος. Εκτός από πρωινά θα ζητήσω να κάνω και βάρδιες (απόγευμα και νύχτα), για να τον κρατάμε εναλλάξ. Οι βάρδιες είναι 8ωρες.

114Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Πεμ Ιαν 29, 2015 6:21 am

maria_dou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια.πως είστε ?εμείς φτάσαμε Αθήνα.ήταν πολύ καλός στο ταξίδι,την περισσότερη ώρα κοιμόταν.
Θα διαβάσω τα νέα σας και θα επανέλθω...

115Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Πεμ Ιαν 29, 2015 12:38 pm

maria_dou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ορίστε και η τούρτα μας!!

116Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Πεμ Ιαν 29, 2015 1:53 pm

anastasssia

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια!
Πολύ ομορφη η τουρτα σας Μαρια, καλως ηρθατε στο σπιτακι σας. Τζολι και γω ετσι, τον κακομαθαινω λιγακι, ευτυχως ειναι ο αντρας μου που του βαζει ορια, εγω ειμαι πολυ πιο χαλαρη, αρκει να μην κινδυνευει.
Αυριο εχουμε τα γενεθλια μας. Ιδια μερα με την Κατερινα ειμαστε. Πως περασε ενας χρονος απιστευτο ειναι...

117Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Πεμ Ιαν 29, 2015 2:18 pm

tassoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τέλεια η τουρτιτσα σας!!!
Και εγώ είμαι χαλαρή και η μικρή δεν με ακούει καθόλου.....
Μου είναι πολύ δύσκολο να της βάλω όρια χωρίς να της λέω όχι και μη. Προσπαθώ με την απόσπαση προσοχής αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό και δεν πιάνει πάντα. Εχει αρχίσει να τσιριζει όταν δεν γίνεται το δικό της.
Επίσης έχουμε θέμα με τον ύπνο. Πάει κάθε βράδυ 12 και 1 για να κοιμηθεί και μόνο στο κρεββάτι μας. Είναι πρόβλημα για μένα που δουλεύω και επίσης δεν έχω καθόλου με τον άντρα μου στιγμές μόνοι μας να κατσουμε οι 2 μας. Της αλλαξα μέχρι και γάλα μήπως της δημιουργούσε υπερένταση.........
Περναω μια περίεργη περίοδο και αμφισβητω και τον τρόπο που την μεγαλώνω αν είναι ο σωστός και αν κάνω καλά που δεν την μαλωνω και δεν την αφήνω να κλαίει και την παίρνω αγκαλιά.
Επίσης πως πρέπει να αντιμετωπισω της φωνές της όταν θέλει κάτι που δεν πρέπει γιατί είναι επικίνδυνο.....

118Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Πεμ Ιαν 29, 2015 2:46 pm

jollie

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mαρία, τι όμορφη τούρτα! Τελικά τα άξιζε τα λεφτά της!! Τασούλα, κι εγώ χάνομαι μέσα στους προβληματισμούς μου... Διαβάζω, ξαναδιαβάζω και τελικά μάλλον έχει δίκιο ο άντρας μου που λέει ότι πρέπει να σταματήσω το διάβασμα και να ακολουθήσουμε το ένστικτό μας ως γονείς. Για το καθετί υπάρχουν έρευνες που υποστηρίζουν το αντίθετο μεταξύ τους. Ποια είναι η σωστή; Κι εγώ, λόγω της ανασφάλειάς μου και της έλλειψης εμπιστοσύνης στο ρόλο της μαμάς, έχω παρασυρθεί και λέω σιγά σιγά να βάλω φρένο, γιατί όπως το πάω θα βλέπω το δέντρο και θα χάσω το δάσος! Ευτυχώς έχω συμπαραστάτη τον άντρα μου, παρά το γεγονός ότι έχουμε διαφορετικές απόψεις σε πολλά θέματα, που με συμπληρώνει κι έχει καθαρή κρίση στα περισσότερα θέματα. Ελπίζω να μην κάνω τραγικά λάθη και να βελτιώνομαι καθημερινά. Εξάλλου ο σωστός τρόπος διαπαιδαγώγησης είναι κι αυτός σχετικός, κατά την άποψή μου, και υποκειμενικός.

119Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Πεμ Ιαν 29, 2015 11:50 pm

kikimam

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια....σας διαβαζω αλλα δεν γραφω συχνα αφου δεν εχω πολυ χρονο...εχω ακομα τα πεθερικα μου εδω απ το χωριο(15 μερες ηδη κ θα τραβηξει κ αλλο)...ειχε και τετραημερο ρεπο ο αντρας μου κ πηγαμε αρκετες βολτες με το μωρο και χωρις το μωρο ομως αφου το αφηνα στην πεθερα μου κ πηγαμε σινεμα που ειχαμε να παμε απ οταν ημουν εγκυος,πηγαμε για ποτο, για φαγητο....μεχρι και καζινο πηγαμε!!!!!
Μαρια ανταστικη η τουρτα σας κ τελεια η φωτογραφια του Δημητρη....καλως ηρθατε κιολας!!!!!
Τασουλα μου τι ειναι τουτο?να κοιμαται 1 το βραδυ καθε μερα?ουτενα το σκεφτω δεν θελω....εχεις πολλα δικια γιατι δεν μενει καθολου χρονος για εσας κ συν οτι δουλευεις κιολας...κουραγιο Τασουλα μου...ποσες μερες γινεται αυτο συνεχομενα?
Τζολι τωρα που θα γυρισεις στην δουλεια κ ο Μαρινος θα καθεται κ με τον μπαμπα του αρκετες ωρες θα του βαλει εκεινος καποια ορια αφου δεν μπορεις να το κανεις εσυ...

120Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Παρ Ιαν 30, 2015 3:45 am

maria_dou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια.θα έλεγα και εγώ πως είμαι πολύ χαλαρή με το παιδί..δεν μαλωνω πότε μόνο εξηγώ,δεν του φωνάζω και επειδή είναι απαιτητικός μετράω μέχρι το δέκα για να μη σκάσω και φωνάξω.προσπαθώ να του μιλάω για τα πάντα και κάθε φορά του εξηγώ τι έχουμε να κάνουμε.ρωτάω αν θέλει να φάει,να πιει νερό να πάμε βόλτα,όχι ότι περιμένω απάντηση αλλά νομίζω πως του κάνει καλό..τελευταία χρησιμοποιώ τη νοηματική και επίσης βοηθάει γτ δεν μιλάει..έχει αρχίσει να δείχνει με το δάχτυλο του ότι θέλει να πιάσει..το μόνο θέμα που έχω είναι πως αν δεν του δώσω κάτι που θέλει αρχίζει να κλαίει αλλά το δουλεύω και αυτό...

121Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Παρ Ιαν 30, 2015 11:44 am

irenehr

Γεια σας κορίτσια!!
Χρόνια πολλά στα μωρά της Κατερίνας και της Αναστασίας!! Να τα χαίρεστε γερά και δυνατά!!
Μαρία τέλεια η τούρτα σας και η φωτογραφία Smile
Και εγώ είμαι χαλαρή με το μωρό, δεν του φωνάζω (όχι και μη), δεν του βάζω όρια και αν πάει να κάνει κάτι επικίνδυνο τότε τον σηκώνω και τον πάω κάπου αλλού...και εμένα τσιρίζει όταν θέλει κάτι και δεν του το δίνω αλλά πιστεύω είναι της ηλικίας.

122Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Σαβ Ιαν 31, 2015 3:19 am

maria_dou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα!! 
Αναστασία και Κατερίνα να χαίρεστε τα μωράκια σας..να είναι γερα δυνατα και πάντα χαμογελαστά.. Να τα δείτε όπως επιθυμούν!!
Ωραία μέρα σήμερα,έπλυνα επιτέλους τα μπαλκόνια..
Τετάρτη πάμε ξανά κολυμβητήριο μέρα από 2μηνες..ανυπομονώ να δω την αντίδραση του..

123Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Κυρ Φεβ 01, 2015 7:29 am

jollie

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα, κορίτσια! Εδώ από χθες έχει 9 μποφώρ! Κοντεύει να μας πάρει, με το σπίτι μαζί, και να μας σηκώσει! Τη μια βρέχει καταρρακτωδώς (Λονδίνο γίναμε!) και τώρα που σταμάτησε, πάλι δεν μπορούμε να βγούμε. Ακόμα δεν έχω αποφασίσει μέχρι πού πρέπει να είναι τα όρια. Ο άντρας μου θεωρεί ότι τον κακομαθαίνω, γιατί του δίνω ότι θέλει, και ότι μετά θα είναι πιο δύσκολο να δέχεται και το όχι ως απάντηση. Πχ τον αφήνω να κάνει ότι θέλει με τα γεύματά του. Ο κύριος λοιπόν τσαλαβουτάει τα χέρια του, τα οποία στη συνέχεια τινάζει και τα φαγητά πάνε παντού, πιάνει τα μαλλιά του, πιάνει το φαγητό και το πετάει κάτω, θέλει να γυρίζει ανάποδα το πιάτο, κοινώς τα πάντα, για να μη φάει. Ο άντρας μου λοιπόν πιστεύει ότι αυτό το σύστημα δεν αποδίδει και πρέπει να το σταματήσω. Εγώ πάλι ελπίζω ότι με αυτόν τον τρόπο ίσως φάει κάποια στιγμή... Σας είπα ότι εδώ και μια εβδομάδα έχει κόψει ΚΑΙ τα φρούτα;; Το μόνο που έτρωγε, πάει κι αυτό... Επίσης τρελαίνεται για την ηλ.σκούπα και θέλει να την παίρνει και να σκουπίζει αυτός. Πιστεύει ότι πρέπει να του το κόψουμε. Εντωμεταξύ δεν ξέρω τι έχω κάνει στο παιδί μου, αλλά θέλει να καθαρίζει συνέχεια: παίρνει τα μωρομάντηλα και ξεσκονίζει τα τραπεζάκια, τα τζάμια, μέχρι και το πάτωμα κάνει. Τι παστρικοθόδωρος μου βγήκε; Βέβαια το παιδί όλη τη μέρα αυτά με βλέπει να κάνω, αυτά θέλει να κάνει κι αυτός κι έχει αρχίσει να με αγχώνει λίγο, γιατί προτιμώ να παίζει με τα παιχνίδια του σαν παιδάκι, παρά να μου κάνει δουλειές!

124Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Κυρ Φεβ 01, 2015 2:02 pm

tassoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την tassoula στις Κυρ Φεβ 01, 2015 2:25 pm, 1 φορά

125Ψηφοφορία Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14# Την / Το Κυρ Φεβ 01, 2015 2:22 pm

tassoula

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jollie χεχεχε αυτό με το ξεσκονισμα το κάνει και η δικιά μου, με μωρομαντηλο ή με χαρτί που γλιστράει καθαρίζει όλες τις επιφάνειες και μάλιστα πολύ σχολαστικά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Forumgreek.com | © PunBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Δωρεάν μπλογκ